Bu bir reklamdır...
Cuma, Haziran 14, 2024
Bu bir reklamdır...

Konya’da konser veren Cem Adrian Gazze için söyledi

En Çok Okunanlar

Cem Adrian, Konya’daki konserinde Aşık Daimi tarafından vefat eden oğlu için gözyaşı döken eşi için yazıldığı iddia edilen “Ne ağlarsın benim zülfü siyahım” adlı türküyü Gazze için seslendirdi.

Sevilen sanatçı Cem Adrian, Konya’nın müzik sahnesi Selçuklu Kongre Merkezi’nde konser verdi.

Müzikseverlerin konser salonunda yerini alması için konserine 10 dakika geç başlayan sevilen sanatçı, “Sahneye çıkmak için iki saattir kuliste bekliyorum. Normalde sanatçılar geç kalır” diyerek konsere geç gelen müzikseverlere takıldı.

Konser biletlerini haftalar önce tüketen Konyalılara teşekkür ederek konserine başlayan Cem Adrian, “Bu konser en güzel Konya konserim olacak” dedi.

Kadın ağırlıklı hayranlarının yer aldığı konserde, çiftler de sevilen sanatçının konseri için salonu doldurdu.

Gazze için türkü

Normal bir insanın 3 kat daha uzun ses tellerine ve 4.5 oktavlık ses genişliğine sahip Cem Adrian, repertuarında romantik şarkılar olduğunu ve hareketli şarkılar olmadığını, müzikseverlere romantik ve eğlenceli bir akşam yaşatacağını söyledi.

Kendisiyle özdeşleşen şarkıların yanı sıra “Sarı Gelin”, “Mihriban”, “Yıldızların altında”, “Veda busesi” gibi eski şarkı ve türküleri de seslendiren sanatçı, “Ne ağlarsın benim zülfü siyahım” adlı türküyü ise İsrail tarafından işgal altında tutulan Gazze için seslendirdi.

Cem Adrian, “Yıldızların altında” adlı klasik şarkıyı davetlilerle birlikte seslendirdi. Sanatçıya cep telefonlarının ışıklarıyla katılan davetliler salonu aydınlattı. Fotoğraf: Davut Çolak (NordicTurk)

Beklentilerin altında bir konser

Kendisine eşlik etmekte zorlanan ses sistemine rağmen Konyalılara romantik bir gece yaşatan sevilen sanatçı yaklaşık bir buçuk saat süren konserini “Kül” adlı şarkısıyla sonlandırdı.

Cem Adrian’ın sadece iki kişilik orkestrası ve ses sistemindeki yetersizlik, müzikal anlamda konseri beklentilerin altında bıraktı.

Konya 24’ün konser değerlendirmesi: 6 (10 üzerinden)

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber