Bu bir reklamdır...
Cuma, Haziran 14, 2024
Bu bir reklamdır...

Başkan Altay, belediyede göreve başlayan memurlarla bir araya geldi

En Çok Okunanlar

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde farklı pozisyonlarda görev yapacak yeni memurlarla bir araya geldi.

Belediyeciliğin bir kültür olduğunu kaydeden Başkan Altay konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Geçmişten itibaren Konya belediyeciliği, 1989 yılında başlayan ruhla hatta onun da öncesinde birlik beraberlik içinde çalışma kültürünü geliştiren, şehre hizmet etmek için çaba gösteren bir ekip ruhu oluşturdu.

Özellikle bu dönemde ilçe belediyelerimizle oluşturduğumuz koordinasyon işlerimizi çok kolaylaştırdı. Prensipli hale getirdi ve keyifli bir çalışma ortamı oluştu. Bu işlerin devam edebilmesi için insan kaynağımızı sürekli yenilmememiz gerekiyor.”

Belediyecilik yapmanın öneminden bahseden Başkan Altay, “Hem çocuklarımıza helal rızık götürüyoruz hem de bu dünyamıza ve öbür dünyamıza ait kazanımlar elde ediyoruz. Bir canlıyı kurtarmak, birine yardım etmek bütün bu sisteme dahil olmak Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı tüm hayırlı işlere ortak olmak anlamına geliyor.

Bence bütün çalışmalarınızın merkezine bunu koymanız lazım. Ayrıca bizim varlığımızın tek bir sebebi var; bu şehrin nüfusu 2 milyon 300 bin olmasa, 31 ilçesi olmasa buradaki personele de ihtiyacımız olmayacaktır. Dolayısıyla veli nimetinizin vatandaşlar olduğunu asla unutmayın.

Buradaki bütün insanlara aynı standartta hizmet üretmek zorundayız. Konya merkezdeki standardımız neyse Yunak’taki, Çeltik’teki, Halkapınar’daki, Emirgazi’deki standardımız da o olmak zorunda. Bizi güçlü ve büyük kılan da zaten bu. Onun için hep birlikte çok çalışacağız ve Konya’mıza hizmet edeceğiz” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber