Bu bir reklamdır...
Pazar, Haziran 16, 2024
Bu bir reklamdır...

Engelsiz Kent Konya Erişilebilirlik Master Planı Projesi’nin tanıtımı yapıldı

En Çok Okunanlar

Konya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği’nin “Engelsiz Şehir Fikir ve Proje Yarışması”nda ödüle layık görülen “Engelsiz Kent Konya Erişilebilirlik Master Planı Projesi’nin tanıtımını yaptı.

Projenin Türkiye Belediyeleri Birliği tarafından 2021 yılında düzenlenen ‘Engelsiz Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin elinden ödül aldıklarını anımsatan Uzbaş, Türkiye Belediyeler Birliği’ne teşekkür etti.

Konya’daki engelli derneklerinin yöneticilerinin de katıldığı programda Konya Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Kent Konya Erişilebilirlik Master Planı ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi.

“Engelsiz Kent Konya Erişilebilirlik Master Planı Projesi” kapsamında engeli gruplar ve bazı derneklerle temasa geçilerek yaşanan zorluklar, karşılaşılan engeller ve beklentiler doğrultusunda şehrin 17 farklı noktasında dezavantajlı grupların hayatını kolaylaştıracak uygulamalar gerçekleştirilecek.

Uygulamaların yapılacağı bölgeler ise şu şekilde:

“Konya Gar-Alaaddin Tepesi arası, Alaaddin Tepesi bağlantıları, Mevlana Kültür Merkezi Alaaddin Tepesi hattı, Zafer-Şato Form hattı, Mevlana Meydanı turistik gezi alanı, Bedesten bağlantıları, Kültürpark-Maliye hattı,

Numune Hastanesi bağlantıları, Adalhan-Nalçacı Caddesi hattı, Nalçacı Caddesi-Kule Site hattı, Yeni Yüksek Hızlı Tren Garı bağlantıları, Şehirlerarası Otobüs Terminali ve bağlantıları, Konya Büyükşehir Stadyumu ve bağlantıları, Bosna-Hersek Mahallesi-Selçuk Üniversitesi 157 hattı, Şehir Hastanesi bağlantıları, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi bağlantıları”

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber