Bu bir reklamdır...
Cumartesi, Şubat 24, 2024
Bu bir reklamdır...

750. Vuslat Yıl Dönümü: Mesnevi’den Gelenekli İslam Sanatları Sergisi

En Çok Okunanlar

Hz. Mevlana’nın 750. Vuslat Yıl Dönümü dolayısıyla organize edilen uluslararası anma törenleri, “Vuslat Vakti” temasıyla başladı. Törenler boyunca Mevlâna Kültür Merkezi’nde yapılacak semâ programlarının yanı sıra Konya’nın dört bir köşesinde birçok kültürel ve sanatsal etkinlikler de düzenleniyor.

“Mesnevi Gelenekli İslam Sanatları Sergisi” Açıldı

Karatay Belediyesi de, Hz. Mevlana’nın 750. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri kapsamında Destegül Kültür ve Sanat Derneği işbirliğiyle “Mesnevi’den Gelenekli İslam Sanatları Sergisi” düzenledi.

Hattat Hüseyin Kutlu koordinasyonunda Mevlana Kültür Merkezi’ndeki serginin açılışı; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Kaymakamı Cengiz Ayhan, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar ile çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sergi, 17 Aralık Pazar Gününe Kadar Mevlana Kültür Merkezi’nde gezilebilecek

Sergi açılışının ardından Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu ile beraberindeki protokol üyeleri; Hattat Hüseyin Kutlu ve sanatçılardan eserler hakkında bilgi aldılar. Hüsn-i Hat, Tezhip, Minyatür ve Kalemişi teknikleriyle yapılan toplamda 33 eserden oluşan “Mesnevi’den Gelenekli İslam Sanatları Sergisi”, 17 Aralık Pazar gününe kadar Mevlana Kültür Merkezi’nde gezilebilecek.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Danimarka’da Konyalı siyasetçinin kardeşine hapis cezası verildi

Danimarka'da yaşayan Konyalı Kürt siyasetçi Özlem Çekiç'in kardeşi, hapis ve sınır dışı edilme cezasına çarptırıldı.

Daha fazla haber