Bu bir reklamdır...
Perşembe, Mayıs 23, 2024
Bu bir reklamdır...

750’inci Vuslat Yıl Dönümü: Mevlana dostlarına sahlep ikramı

En Çok Okunanlar

Karatay Belediyesi, Hazreti Mevlana’nın 750. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri dolayısıyla Konya’ya gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için çaba gösteriyor. Karatay Belediyesi bu kapsamda 17 Aralık’a kadar Sema’nın yanı sıra birçok etkinliğin yapılacağı Mevlana Kültür Merkezi’ne gelen tüm misafirlerine sahlep ikramında bulunuyor.

Mevlana Celaleddin-i Rumi, 750’inci Vuslat Yıl Dönümü’nde de yurt içi ve yurt dışından on binlerce insanı Konya’da buluşturmaya devam ediyor.

Karatay’dan Hz. Mevlana’nın misafirlerine sahlep ikramı

Bu kapsamda Karatay Belediyesi; sema törenlerinin yanı sıra daha birçok kültürel ve sanatsal etkinliğin yapıldığı Mevlana Kültür Merkezi’ne gelen bütün misafirlerine sahlep ikramında bulunuyor. Karatay Belediyesi’nin sıcak ikramını takdir eden Mevlana dostları, ikram dolayısıyla Karatay Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Mevlana’nın kıymetli tüm misafirlerini iyi şekilde ağırlama gayretindeyiz

İkramın Karatay’da artık gelenekselleştiğini söyleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Mevlana Celaleddin Rumi’nin 750. Vuslat Yıldönümünde belediye olarak Konya’nın ve Hz. Mevlana’nın kıymetli misafirlerini iyi şekilde ağırlama gayretinde olduklarını aktardı. Başkan Hasan Kılca; “Özellikle kış aylarının ve soğuğun artık etkisini hissettirdiği bu günlerde vatandaşlarımızın içini ısıtmak için Hz. Mevlana’nın dostlarına salep ikramında bulunuyoruz. Bu vesileyle Hz. Mevlana’nın çağrısına uyup şehrimizi şereflendiren tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyor kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

DOSD Meram’da Konya Yarı Maratonu hazırlığı

DOSD Meram’ın özel çocukları 26 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Konya Yarı Maratonuna yoğun bir tempoda hazırlanıyor.

Daha fazla haber