Bu bir reklamdır...
Pazar, Haziran 16, 2024
Bu bir reklamdır...

Başkan Kılca açıkladı: Karatay Belediyesi’nin 2024 bütçesi 5 milyar!

En Çok Okunanlar

Karatay Belediyesi’nde 2024 yılının ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 2024 yılı bütçesinin 5 milyar olduğunu açıkladı.

Karatay Belediyesi 2024 yılı Ocak ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca başkanlığında gerçekleştirildi.

Karatay Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan ilk oturumda Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, meclis gündemine geçilmeden önce bir konuşma yaptı.

Mecliste alınacak kararlarla Karatay için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizen Başkan Hasan Kılca; “2024’ün ilk meclis toplantısında birlikteyiz. 5 yılımızı tamamlıyoruz. Karatayımızda alt yapıdan üst yapıya sağlık tesislerinden eğitim tesislerine parklardan yeşil alanlara sosyal tesislere kadar birçok hizmeti ilçemize kazandırdık. Karatay’ın nüfusu 370 bini geçti. Nüfus artış hızında da Konya’da en çok nüfus artış hızı olan ilçe burada. Hem sayısal olarak hem de oran olarak 31 ilçe arasında en yüksek artış olan ilçemiz oldu. Kentsel dönüşüm alanındaki hizmetlerimiz bu ivmeyi artışı hızlandırdı. Bir taraftan da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Mevlana arkasındaki kentsel yenileme alanındaki projelerimiz tamamlandı. Yakında ihaleye çıkıp, buranın da yapımına başlayacağız. Akçeşme Mahallemize yaklaşık 100 bin metrekarelik bir alanın büyük bir bölümünde kamulaştırma çalışmalarımızı tamamladık. Burayla ilgili de proje çalışmalarımızı yürütüyoruz. Nakipoğlu, Aziziye, Sultan Mesud, Doğanlar ve Çimenlik Mahallelerimizde hem kamulaştırma hem de kentsel dönüşümle ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Sanayileşme alanında da ilçemize yeni sanayi siteleri kazandırılıyor. Özellikle Aslım bölgesindeki sanayi alanları Karatay Sanayi ve Eski Sanayinin taşınacak olması, bölgenin çehresini, kaderini değiştiriyor. Karatay, Konya’nın parlayan yıldızı olmaya aday” ifadelerini kullandı.

“Belediye tarihinin en önemli yatırımlarını hayata geçiriyoruz”

Belediyecilik hizmetlerinde gönül belediyeciliği ilkesinden taviz vermeden önemli işlere imza attıklarını vurgulayan Hasan Kılca, sözlerini şöyle sürdürdü; “İlçe merkezimizden merkeze uzak mahallerimizin tamamında ne ihtiyaç varsa mahalle başkanlarımızla, muhtarlarımızla, meclis üyelerimizle birlikte hayata geçirdik. Yatırımlarımız durmadan da devam ediyor. Biten yatırımlarımız var. Yapımını tamamladığımız Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezimize gençlerimizin yoğun bir ilgilisi ve talebi var. Karatay Gençlik Meclisimizin koordinesinde birçok öğrencimiz Gençlik Merkezimizde hizmet alıyor. Kütüphane, spor alanları ile gençlerimize birçok imkan sunuyoruz. Karatay Kültür Merkezimiz ve Karatay Halk Kütüphanemizin Hoş Kubbe’nin inşaatları bitmek üzere. Engelsiz Yaşam Merkezi birkaç ay içerisinde hizmet vermeye başlayacak. Belediye tarihimizin en büyük yatırımlarından biri olan Karatay Spor Merkezinin inşa çalışmaları sürüyor. Bu yıl içerisinde burayı da hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.”

2024 için 5 milyarlık bütçe

Kılca, konuşmasında Karatay’a yeşil kuşak parkların kazandırılması, yeşillendirme çalışmaları, toplu konut hamleleri ile daha birçok sosyal ve kültürel projelerden de bahsetti.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Şehrimizin siluetini bozmayacak nitelikteki konut yapılarımız 6 katı geçmeyen özellikle çok beğeni topluyor. Aralarında büyük parkların olması, parklarımızın içerisine kazandırdığımız Kafe Karatay şubelerimizin hizmete başlaması. Bilgehaneler gibi bilgi evlerinde çocuklarımıza hizmet veren kütüphanelerin olması gençlerimize yönelik hizmetler olduğu için olumlu geri dönüşleri oluyor. Tüm bunları birlikte başardık ve burada hepimizin payı var. Hepinizden Allah razı olsun. 2024 yılı için 5 milyarlık bütçemizi belirledik. Bu bütçemizi de ilçemiz ve hemşehrilerimiz için kullanacağız” dedi.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber