Bu bir reklamdır...
Cuma, Haziran 14, 2024
Bu bir reklamdır...

Karatay Belediye Başkanı Kılca, görme engellilerle buluştu

En Çok Okunanlar

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; görme engelli vatandaşların Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nı kutladı.

Başkan Kılca bu kapsamda AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve Karatay, Selçuklu, Meram İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Müslime Coşkuner, Mustafa Uğuz ve Muhammed Ali Bayar’ı evinde ziyaret etti.

Vatandaşlarla yakından ilgilenen Başkan Kılca çeşitli hediyeler de takdim etti.

“Engelsiz Bir Karatay”a katkı sunmak amacıyla çalıştıklarının altını çizen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca bu kapsamda ilçeye Engelsiz Yaşam Merkezi’ni kazandıracaklarını hatırlattı.

Görme engelli bireylerin toplumsal hayata tam katılımlarını sağlamak amacıyla çeşitli projeler ve hizmetler gerçekleştirdiklerini söyleyen Hasan Kılca; “Bugün AK Parti il ve ilçe yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Müslime, Mustafa ve Muhammed’i evlerinde ziyaret ettik.

Öncelikle böylesine özel bir günde hayatımızın en güzel renkleri olan özel gereksinimli kardeşlerimize misafir olmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum.

Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini diri tutacak en küçük çalışmalar dahi bizim için çok önemli ve değerli. Bizler insanı merkeze alan hizmet anlayışıyla hareket ediyoruz. Özel vatandaşlarımıza yapımı devam eden Engelsiz Yaşam Merkezi projemiz hakkında da bilgi verdik.

Karatay Engelsiz Yaşam Merkezi’miz, Konya’nın ilk; Türkiye’nin ise en büyüğü olacak. 10 bin metrekarelik alanda 155 milyon lira değerindeki bu yatırımımızı büyük oranda tamamladık. Merkezimizi en kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

Özel vatandaşlarımızın her ihtiyaçlarında Karatay Belediyesi olarak yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber