Bu bir reklamdır...
Cuma, Haziran 14, 2024
Bu bir reklamdır...

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi öğrencilerinden anlamlı etkinlik

En Çok Okunanlar

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nde eğitim alan öğrenciler de, hem vuslatın yıldönümünü anmak hem de hem bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Akademinin 11 farklı atölyesinde eğitim alan minik öğrenciler; Şeb-i Arus, Vuslat ve Hz. Mevlana konulu şiirler ve ezgiler okudu, tiyatro gösterisi gerçekleştirdi, resim ve daha birçok etkinlik yaptı.

Akademi öğrencilerinden 11 atölyede Şeb-i Arus etkinliği

Söz konusu etkinlik kapsamında Karatay Kültür ve Sanat Akademisi 650 öğrenci, 11 farklı atölyede, Şeb-i Arus, Vuslat ve Hz. Mevlana konuları işlendi.

Resim atölyesinde tuvaller üzerine Hz. Mevlana’yı konu edinen resimler çizildi ahşap atölyesinde çeşitli ahşap materyaller üzerine oyma ve yakma işlemleriyle yine Hz. Mevlana, Kubbe-i Hadra ile semazenleri konu edinen eserler yapıldı.

İngilizce atölyesinde yine Hz. Mevlana’nın sözlerinden oluşan pankartlar hazırlayan öğrenciler, bilişim atölyesinde de yazılım teknikleri kullanılarak Led ekrana da yine Hz. Mevlana’nın sözlerinden oluşan yazılar yansıtıldı.

Kodlama tekniğiyle akıl ve zeka atölyesinde de Şeb-i Arus ile ilgili yazılar yazıldı.

Çini ve seramik atölyesinde çamur üzerine Hz. Mevlana, Semazen siluetleri Müzik atölyesinde, ney enstrümanıyla ezgiler seslendirildi.

Okuma atölyesinde öğrencilere Hz. Mevlana’nın “Mesnevi”si okundu. Diksiyon ve seslendirme atölyesinde Mevlana’nın şiirleri seslendirildi.

Drama atölyesinde de Mevlana konulu bir tiyatro oyunu sergilendi.

Başkan’dan öğrecilere tebrik

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Hz. Mevlana’nın 750. Vuslat Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Karatay Kültür ve Sanat Akademisi tarafından düzenlenen anlamlı etkinlik dolayısıyla öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber