Bu bir reklamdır...
Cumartesi, Şubat 24, 2024
Bu bir reklamdır...

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nde yeni dönem kayıtları başladı

En Çok Okunanlar

Karatay Belediyesi tarafından Doğuş Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve 6 aydır ilçeye hizmet veren Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nde Bahar Dönemi kayıtları başladı.

Kayıtlar https:// akademi.karatay.bel.tr adresinden kabul ediliyor.

15 Ocak Pazartesi gününe kadar kabul edilecek kayıtlara 7-14 yaş aralığında bulunan tüm Karataylı çocuk ve gençler ücretsiz olarak başvuru yapacaklar. Öğrenciler ders programlarının çakışmaması kaydıyla en fazla 2 atölyeye kadar kayıt yaptırabilecek.

Akademide; Akıl Zekâ Atölyesi, Bilişim Atölyesi, Çini ve Seramik Atölyesi, Dil Atölyesi, (Arapça-İngilizce) Drama Atölyesi, Müzik Atölyesi, Ahşap Atölyesi Okuma Atölyesi, Resim Atölyesi ile Diksiyon ve Seslendirme Atölyesi gibi 10 farklı branştaki atölyelerde 15 hafta boyunca teorik ile uygulamalı eğitimler verilecek.

Öte yandan ilkokul grupları; Çini ve Seramik, İngilizce, Resim, Drama, Akıl-Zeka ve Okuma atölyelerinde kayıt yapabilirken; ortaokul grupları ise Ahşap, Bilişim, Müzik, Dil, Çini ve Seramik, Resim, Drama ve Akıl-Zeka atölyelerine kayıt yaptırabilecekler.

Açıldığı günden bu yana 2 bin 370 kursiyerin faydalandığı akademide eğitimler hafta içi 10:00-17:10, Cumartesi günü de yine 10.00-17.10 saatleri arasında verilecek. 5 Şubat Pazartesi günü başlayacak eğitimler, 24 Mayıs’ta sona erecek.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’ni çok önemsediklerinin altını çizerek, akademinin gençler ile çocukların kişisel gelişiminin yanı sıra onların okul hayatlarındaki başarılarının artmasına da önemli katkılar sunduğunu belirtti.

Başkan Hasan Kılca; “6 ay önce Karatay Kültür ve Sanat Akademimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin becerilerini keşfedip geliştirdiği çok özel bir mekân oldu. Bugüne 2 bin 370 kursiyerin faydalandığı akademiyi çocuklarımız ve gençlerimiz çok sevdiler. Yavrularımız burada ilgi ve yeteneklerine göre teorik ve uygulamalı eğitimler alıyorlar.

Drama, Müzik, Ahşap, Çini ve Bilgisayar atölyeleri ile dil kurslarımızın yanı sıra çocuklarımızın sosyal, sanatsal ve kültürel gelişimlerine katkı sunan birçok bölümün olduğu akademinin bahar dönemi eğitimleri için kayıtları almaya başladık. Kurslarımıza tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi bekliyorum” dedi.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Danimarka’da Konyalı siyasetçinin kardeşine hapis cezası verildi

Danimarka'da yaşayan Konyalı Kürt siyasetçi Özlem Çekiç'in kardeşi, hapis ve sınır dışı edilme cezasına çarptırıldı.

Daha fazla haber