Bu bir reklamdır...
Cuma, Haziran 14, 2024
Bu bir reklamdır...

Karatay Yusuf Yiğit Aile Sağlığı Merkezi hizmete girdi

En Çok Okunanlar

Karatay Belediyesi tarafından hayırsever İlker Yiğit’in de katkılarıyla Karakulak Mahallesi’ne kazandırılan ve 20 milyon liraya mal olan Yusuf Yiğit Aile Sağlığı Merkezi’nin resmi açılışı gerçekleştirildi.

Sağlık tesisinin Konya’ya hayırlı olmasını dileyen Konya Valisi Vahdettin Özkan; açılan merkezin Konya’daki birlik ve beraberliğin çok güzel bir ürünü olduğunu söyledi.

Merkezin Konya’ya ve Karatay’a hayırlı olmasını dileyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da; “Karatay Belediyemiz Konya’ya ve Türkiye’ye örnek bir tesis ortaya çıkardı” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ise, göreve geldikleri günden bu yana Karatay için çalıştıklarını belirterek; “Son 4,5 yılda Karatayımıza işlevsel ve modern mimariye sahip aile sağlığı merkezleri ve tesisleri kazandırdık, kazandırmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sağlık alanında kazanılan söz konusu ivmeyle gerek devlet, gerek yerel yönetimler gerekse de hayırseverlerin, vatandaşın sağlık hizmetlerinden kolaylıkla yararlanabildikleri amacıyla Aile Sağlığı Merkezleri inşa ettiğini vurgulayan Hasan Kılca, bu çıtayı daha ileriye taşımak için Karatay Belediyesi olarak tam destek verdiklerini aktardı.

Kılca, “Belediyeler olarak gerek sağlık hizmetleri gerekse eğitimle ilgili hizmetler bizlerin doğrudan görevi değil. Ama bu hizmetler için Büyükşehir Belediyemiz ve merkez ilçe belediyelerimizle birlikte dört elle sarılıyoruz.

Belediye olarak bu çıtayı ileriye taşımak adına İl Sağlık Müdürlüğümüze tam destek vermeyi sürdürüyoruz. Bu kapsamda son 4,5 yılda Selim Sultan Aile Sağlığı Merkezimizi, Nakipoğlu Karatay Şehit Uzm. Dr. Ekrem Karakaya Sağlıklı Hayat Merkezimizi tamamlayarak müdürlüğümüze teslim ettik.

Yine Hayıroğlu Sağlık Evi’ni tamamladık. Sedirler, Akabe ve Doğuş Mahallelerimizde yaptığımız protokollerle yeni sağlık merkezlerinin inşaatları ise devam ediyor. Bugün de Karakulak Mahallemize Yusuf Yiğit Aile Sağlığı Merkezimizi kazandırmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Hayırsever hemşehrimiz İlker Yiğit’in katkılarıyla temelini attığımız bu tesis vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı. Bu vesileyle hayırsever hemşehrimize şükranlarımı sunuyorum. Merkezimiz ilçemize çok yakıştı.” dedi.

“Bu tür hizmetler, sadaka-i cariye defterinin kapanmamasına vesile olmasıdır”

Hayırsever İlker Yiğit, yaptığı konuşmada; “Yapılan bu tür hizmetler, sadaka-i cariye yani amel defterinin kapanmamasına vesile olmasıdır. Bizler de inşallah böyle bir dua kapısının açık olacağı ve babama bir hayır yapmış olduk. Bunu İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Karatay Belediyemizin işbirliğiyle gerçekleştirdik. Bu vesileyle, İl Müdürümüze ve Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca’ya çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından Karatay Belediyesi ve hayırsever İlker Yiğit’in katkılarıyla tamamlanan Karatay Yusuf Yiğit Aile Sağlığı Merkezi’nin resmi açılışı, edilen duanın ardından kurdele kesimiyle gerçekleştirildi. Açılışın ardından protokol üyeleri, merkezi gezerek tesiste verilen hizmetler hakkında bilgi aldılar.

2377 metrekare arsanın 1080 metrekarelik inşa alanına sahip aile sağlığı merkezi 20 milyon liraya mal oldu. Merkezde; 5 doktor odası, 5 hemşire odası, Gebe İzleme Odası, Aşı ve Bebek İzleme Odası, Tıbbi Müdahale Odası, Laboratuvar ve çok amaçlı bir de salon bulunuyor.

Merkezin açılış programına ayrıca; Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Karatay Kaymakamı Cengiz Ayhan, Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Gürbüz, Büyük Birlik Partisi (BBP) Konya İl Başkanı Seyit Özcan, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, MHP Karatay İlçe Başkanı Sebahattin Küçükdoğru, Hayırsever İlker Yiğit, AK Parti Karatay İlçe Teşkilat mensupları, muhtarlar, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, doktorlar, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber