Bu bir reklamdır...
Pazar, Haziran 16, 2024
Bu bir reklamdır...

Karatay’da çok amaçlı Ovakavağı Sosyal Tesisi hizmete açıldı

En Çok Okunanlar

Karatay’ın ihtiyaçları ve mahallelerin talepleri doğrultusunda bugüne kadar ilçeye birçok proje kazandıran Karatay Belediyesi, vatandaşların yaşam kalitesini yükseltecek bir yatırımı daha hizmete açtı.

Bu kapsamda merkeze uzak Ovakavağı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve içerisinde muhtarlık ofisinin de bulunduğu çok amaçlı sosyal tesis, düzenlenen törenle açıldı. 150 metrekare inşaat alanına sahip Ovakavağı Sosyal Tesisi, çok olarak amaçlı olarak tasarlandı ve çevre düzenlemesiyle birlikte 2 milyon 880 bin liraya mal edildi.

Karatayayımızın tamamına aynı hizmetleri yapıyoruz

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yaptığı konuşmada, temel hedeflerinin Karatay’a hizmet etmek ve hizmet ile yatırımların kalitesini daha da artırmak olduğuna dikkatleri çekti.

Karatay’ın tüm mahallelerine eşit hizmet götürdüklerini vurgulayan Başkan Hasan Kılca; “Sık sık muhtarlarımızla ve vatandaşlarımızla bir araya gelerek mahallelerin ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyoruz. Bu noktada yola çıkarken merkezde ne varsa merkeze uzak mahallelerimizde de aynısı olacak kararını almıştık.

Ovakavağı mahallemizi ziyaretlerimizde hemşehrilerimizin taleplerini not ettik. Burada altyapı ihtiyaçları, sosyal tesis ihtiyacı vardı. Notlarımızı aldık ve hepsini teker teker yerine getirdik elhamdülillah. Merkezdeki tüm sokaklarımızı kilit parke yaptık. Ana caddelerimizi sıcak asfalt yaptık. İsmil’e yaklaşık 9 kilometre sıcak asfalt yaptık. Hayıroğlu bağlantısını hem genişlettik hem de sıcak asfalt olarak yeniledik. Şimdi sulama kanallarımızın betonlanması çalışmasını yürütüyoruz.

Çiftçilerimiz, tarımsal üretim noktasında büyük alın teri döküyorlar. Bilhassa tarımın ve gıdanın önemini pandemi sürecinde daha iyi anladık. Dolayısıyla çiftçilerimize ve hemşehrilerimize ne kadar destek versek azdır. Vatandaşlarımızın sosyal aktivitelerini çeşitlendirecek sosyal tesislerimizi tüm mahallelerimizde yapıyoruz.

Ovakavağı mahallemize de içerisinde muhtar ofisi de bulunan çok amaçlı bir sosyal tesis kazandırdık. Hemşehrilerimizin huzuru ve mutluluğu için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Başkanımızın tüm mahallelerimize bir dokunuşu var

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın göreve geldiği günden itibaren ilçenin tüm mahallelerine eşit hizmet götürdüğünü söyledi.

İlçe Başkanı Mehmet Genç şunları söyledi; “Hasan Başkanımızın tüm mahallelerimize bir dokunuşu ve hizmeti var. Burada da hem mahalle içerisindeki yollar hem de diğer mahallelerle olan bağlantı yolları yeni yapıldı. Son dönemde merkeze uzak mahallelerimize önemli hizmetler yapılıyor.

Mahallelerimizin önceki halleri ile şimdiki halleri arasında ciddi farklar var. Bu konuda önemli bir mesafe kat edildi. Emeklerinden dolayı Karatay Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, Ovakavağı Mahallemize kazandırılan tesisin hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Karatay’da çok güzel çalışmalar yapılıyor

Ovakavağı Sosyal Tesisi’nin ilçeye hayırlı olmasını dileyen Karatay Kaymakamı Cengiz Ayhan ise Karatay Belediyesi’nin ilçenin güzel çalışmalar yaptığını belirterek, ilçeye yaptığı hizmet ve yatırımlar için Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür etti.

Cengiz Ayhan; “Karatay ilçemizde göreve başlayalı yaklaşık 3 ay oldu. Bu zaman zarfında merkeze uzak mahallelerimizi de ziyaret etme fırsatımız oldu. Vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel anlamda faaliyetler yürüteceği alanların olması oldukça önemli. Mahalle olmanın bir geleneği de mahalle konaklarıdır. Bu bağlamda sosyal tesisleri mahallelerimize kazandıran Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca’ya ve ekibine teşekkür ediyorum. Tesisin Ovakavağı Mahallesi’ne ve Karatay’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Karatay Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ovakavağı Sosyal Tesisi, dualarla hizmete açıldı. Ovakavağı Sosyal Tesisi’nin resmi açılış törenine Karatay Kaymakamı Cengiz Ayhan, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ve yönetim kurulu üyeleri, Karatay mülki erkanı, Karatay Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber