Bu bir reklamdır...
Pazar, Haziran 16, 2024
Bu bir reklamdır...

Karatay’da ‘Şivliliğini Kardeşinle Paylaş’ kampanyası gerçekleştirildi

En Çok Okunanlar

Yüzyıllardır devam eden ve tüm şehri saran sevinciyle Üç Ayların başlangıcı ve Regaib Gecesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Konya’da bambaşka kutlanıyor. Bu özel günde sürdürülen “Şivlilik” geleneğine Karatay Belediyesi bu yıl da, birbirinden renkli etkinliklerle bu özel geleneğe katkı sundu.

Karatay Belediyesi, sabahın erken saatlerinden itibaren belediye hizmet binasının önünde, Mevlana Meydanı’nda, Ali Ulvi Kurucu Karatay Gençlik Merkezi önünde çocuklara Şivlilik ikram ederek onların sevinçlerine ortak oldu.

Karatay Belediyesi, Şivlilik etkinliğini bu yıl daha bir anlamlı hale dönüştürerek bir de kampanya başlattı. “Şivliliğini Kardeşinle Paylaş” adlı kampanyayla 1 adet Şivlilik heybe bedeli, depremzede çocuklar ve Gazzeli çocuklara bağış olarak ulaştırılacak.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Şivliliğin özünü oluşturan hatırlama ve paylaşma duygusunu bu yıl deprem bölgesindeki evlatlarımıza ve zalim İsrail’in işgali altında yaşam mücadelesi veren Gazze’deki çocuklarımıza ulaştırmak istiyoruz. Bu isteğimizi ise Şivliliğini Kardeşinle Paylaş diyerek anlamlı bir kampanya ile bütünleştirdik” dedi

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber