Bu bir reklamdır...
Cuma, Haziran 14, 2024
Bu bir reklamdır...

Konya protokolünün eşlerinden ‘Atölye Karatay’a ziyaret

En Çok Okunanlar

Konya protokolünün eşleri, Karatay’da bulunan ‘Atölye Karatay’a ziyaret gerçekleştirdi.

Karatay Belediyesi’nin üretimi desteklemek ve bu üretimi istihdamın yanı sıra aile ekonomisine de katkı sağlamak amacıyla farklı alanlarda yürüttüğü projeler ile atölye çalışmaları devam ediyor.

Bu atölyelerden biri de “Atölye Karatay”. Karatay Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından yürütülen “Atölye Karatay”da Karataylı kadınlar, doğal lavanta sabunu, gül sabunu ve dekoratif mumlar üretiyor. Haftanın 3 günü lavanta sabunu, gül sabunu ve dekoratif mumlar üreten Karataylı kadınlar, bu sayede hem aile ekonomisine katkı sağlıyor hem de istihdamın artmasına destek oluyorlar.

Konya Protokolünün eşleri de, “Atölye Karatay”ı ziyaret ederek yürütülen çalışmaları yerinde incelediler.

Sedirler Sosyal Tesisleri’ndeki ziyarete; Konya İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Cemil Lütfi Özkul’un eşi Gülnur Özkul, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Önder Şensöz’ün eşi Eftal Şensöz, Konya Hava Savunma Tugay Komutanı Tuğgeneral Yusuf Diker’in eşi Kevser Diker, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın eşi Ayşe Altay, Konya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal’ın eşi Mevlüde İnal, Konya İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut’un eşi Gül Karabulut, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın eşi Şerife Kılca ve Karatay Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fazilet Koçyiğit katıldı.

Konya protokolünün eşleri uygulama mutfağında kadınların sabun yapım çalışmalarını inceledi bilgi aldı. Yürütülen söz konusu çalışmalar dolayısıyla Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Karatay Kent Konseyi Kadın Meclisi’ni tebrik eden protokol eşleri, “Atölye Karatay”ın kadınların sosyal ve ekonomik hayatına önemli katkı sağladığına vurgu yaptı.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber