Bu bir reklamdır...
Cumartesi, Şubat 24, 2024
Bu bir reklamdır...

Mevlana anısına düzenlen Satranç Turnuvası için kayıt vakti

En Çok Okunanlar

Karatay Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle bu yıl 2023 Mevlana Yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Satranç Turnuvası için başvurular başladı.

2023 Mevlana Yılı anısına düzenlenen turnuvaya başvurular, 19 Aralık Salı gününe kadar www.karatay.bel.tr/satranc adresinden kabul edilecek. Turnuvanın ilk turu 22 Aralık Cuma günü saat 19.00’da, final ise 24 Aralık Pazar günü saat 19.00’da gerçekleştirilecek.

Kimler katılabilir?

Organizasyona Türkiye Satranç Federasyonu lisansına sahip 2023-2024 yılı vizesi yapılmış, 2017 ve öncesinde doğan bütün sporcular katılabilecek.

8 yaş altı, 10 yaş altı, 12 yaş altı, 16 yaş altı ile 2017 ve önceki yıllarda doğan sporcular, toplamda 5 kategoride yarışacak. Turnuvada kendi kategorilerinde dereceye girenlere madalya ve kupanın yanı sıra para ödülü de verilecek.

Birincilere 3’er bin lira ödül

Buna göre her kategorinin birincisi 3 bin TL ile kupa ve madalya; her kategorinin ikincisi 2 bin TL ile kupa ve madalya; her kategorinin üçüncüsü ise bin 500 TL ile kupa ve madalya, her kategorinin dördüncüsü ise 1000 TL ile kupa ve madalyayla ödüllendirilecek.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, turnuvanın tüm insanlık için çok önemli bir değer olan Hz. Mevlana’nın anılmasına vesile olacağını ifade ederek, turnuvaya bütün genç beyinleri davet etti.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Danimarka’da Konyalı siyasetçinin kardeşine hapis cezası verildi

Danimarka'da yaşayan Konyalı Kürt siyasetçi Özlem Çekiç'in kardeşi, hapis ve sınır dışı edilme cezasına çarptırıldı.

Daha fazla haber