Bu bir reklamdır...
Cuma, Haziran 14, 2024
Bu bir reklamdır...

Şeb-i Arus: Karatay’da sıkı denetim

En Çok Okunanlar

Konya, Hz. Mevlana’nın 750’nci Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri için dünyanın dört bir yanından on binlerce misafiri ağırlamaya hazırlanırken, Karatay Belediyesi de şehirde ağırlanacak misafirler için gereken tüm tedbirleri aldı. Karatay Zabıtası ekipleri, Konya’ya gelecek misafirlerin herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmaması için şehir merkezindeki işletmelerde denetim yaptı.

Hazreti Mevlana’nın 750. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri’nin bu yılki teması “Vuslat Vakti”. 7-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek anma törenlerini izlemek ve Konya’yı ziyaret edecek misafirler için ise gereken her türlü tedbir alınmaya başlandı.

Karatay Zabıtası görevinin başında

Konya Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, üniversiteler, belediyeler ile çeşitli kurum ve kuruluşların çok sayıda etkinlik yapacağı bu önemli süreçte Karatay Belediyesi de Konya’ya gelecek misafirlere güzel bir ev sahipliği yapılabilmesi adına gerekli tedbirlerini almaya başladı.

Karatay Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yerli yabancı turistler için şehir merkezinde hizmet veren restoran, lokanta ve otel gibi işletmeleri denetledi.

Karatay hazır

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, oldukça yoğun geçecek sürecin Konya esnafı için hayırlar getirmesini diledi.

Başkan Hasan Kılca; “Bu yıl Hz. Mevlâna’nın 750. Vuslat Yıldönümü Anma Törenleri (Şeb-i Arus) etkinlikleri, ‘Vuslat Vakti’ ana teması çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Esnafımız da ülkemiz ve dünyanın dört bir yanından şehrimize gelecek misafirlerini ağırlamak için son hazırlıklarını yapıyor. Bu vesileyle tüm esnafımıza işlerinde bol kazançlar diliyorum. Etkinlikler dolayısıyla Konyamıza gelen misafirlerimize iyi bir ev sahipliği yaparak konuklarımızın rahat ve huzurlu bir hafta geçirmelerini, Konya’yı ve Karatay’ı güzel hatıralarla anmalarını arzu ediyoruz. Bu konuda gerekli tedbirlerimizi aldık, hazırlıklarımız sürüyor. İlçemizdeki bütün işletmelerin yönetmeliklere uygun ve misafirlerimize en güzel hizmeti sunmak için titizlikle hareket edeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber