Bu bir reklamdır...
Cuma, Haziran 14, 2024
Bu bir reklamdır...

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, Regaib Kandili mesajı paylaştı

En Çok Okunanlar

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mübarek üç ayların gelişi ve Regaip Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Başkanı Altay’ın mesajı şöyle:

“Mübarek üç ayların müjdecisi Regaip Kandili’ni idrak etmenin huzurunu ve sevincini yaşıyoruz. Bu mübarek geceler; Allah’ın kullarına merhamet ve mağfiretini bolca ihsan ettiği, tüm duaların kabul gördüğü müstesna zamanlardır.

Sevgili Peygamberimiz, ‘Allah’ım! Recep ve Şaban’ı hakkımızda hayırlı ve mübarek kıl, bizi Ramazan’a ulaştır’ duasında bulunmuş ve bizlere de bu kutlu vakitleri en hayırlı şekilde geçirmemizi buyurmuştur. Diğer taraftan bu mübarek vakitler, toplum ve ümmet olarak yeniden dirilişimize katkı sağlayacak bir heyecana vesile olmaktadır.

Dolayısıyla bu zamanları fırsat bilerek; tüm imkânlarımızla hanelerimizin saadeti, milletimizin izzeti, Müslümanların huzur ve vahdeti için çalışarak daha güzel bir dünyanın inşası için gayret gösterelim. 7 Ekim’den bu yana büyük bir zulme maruz kalan Filistinli kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm dünyadaki mazlumlar için Yüce Allah’a samimiyetle dua ve yakarışta bulunalım.

Regaip Kandili’nin ve üç ayların; özellikle Müslüman coğrafyaların acı ve gözyaşına mahkûm olduğu bu dönemde, daralan ve hüzünlenen gönüllerimize esenlik bahşetmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor; dünyada barış ve huzur ikliminin yeninden tesisini, ülkemizde terörün son bulmasını diliyorum.

Bu düşüncelerle tüm İslam âleminin ve hemşehrilerimizin Regaip Kandili’ni, çocuklarımızın Şivlilik Bayramını tebrik ediyor, üç ayların feyz ve bereketinden istifade edenlerden olmayı Cenab-ı Allah’tan diliyorum.”

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber