Bu bir reklamdır...
Cumartesi, Şubat 24, 2024
Bu bir reklamdır...

Konya’da öğrencilere ücretsiz destek

En Çok Okunanlar

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Bilgehaneler’de öğrenciler, ruhsal yönden de destekleniyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik faaliyetlerinden olan Bilgehaneler, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) Birimleri ile de öğrencilerine ücretsiz destek veriyor.

Konya’nın 24 farklı noktasında 4. sınıftan 8. sınıfa kadar öğrencilere milli-manevi eğitimler, ders destek programları, psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimleri, hafızlık hazırlık programı, atölye ve etkinliklerle ücretsiz hizmet sağlıyor.

Her Bilgehanede çeşitli çalışmalar yürüten 25 PDR eğitmeni, öğrencilere eğitsel, kişisel ve mesleki başlıklarda bireysel danışmanlık verirken, anne-babalara yönelik içerikleriyle “Eğitimli Aileler Bilge Nesiller” programları düzenliyor. 2023-2024 döneminde bu programlar kapsamında, dijital baba Orhan Toker, Doç. Dr. H. İrem Özteke gibi isimler ağırlandı. Programlara sene içinde devam edilecek. Birim aynı zamanda Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih döneminde öğrencilere isabetli tercihler yapabilmeleri adına hizmet vermişti.

2023’te farklılıkların bir aradaki uyumunu vurgulamak amacıyla “Kırkyama Atölyesi” gibi faaliyetler düzenleyen PDR Birimi, sosyal medyada da aktif olarak yer alıyor. “Rehberlik Saati”, Bilgehanelerde hizmet veren danışmanların anne-babalara yönelik pedagojik konuları belirli periyotlarla ele alınıyor ve ailelere pratik öneriler sunuluyor. Sosyal medya dışında çocuklarıyla ilgili bilgi ve öneri almak isteyen velilere yüz yüze şeklinde ücretsiz aile danışmanlığı da veren Bilgehaneler, şehrin çocuklarını “aile” çatısı altında desteklemeye devam ediyor.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Danimarka’da Konyalı siyasetçinin kardeşine hapis cezası verildi

Danimarka'da yaşayan Konyalı Kürt siyasetçi Özlem Çekiç'in kardeşi, hapis ve sınır dışı edilme cezasına çarptırıldı.

Daha fazla haber