Bu bir reklamdır...
Pazar, Haziran 16, 2024
Bu bir reklamdır...

Meram Bağı en çok ziyaret edilen yerlerden biri oldu

En Çok Okunanlar

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un girişimleriyle yeniden hayat bulan Meram Bağı, dillere destan güzelliği ile 2023’ün en çok tercih edilen mekanlarından biri oldu.

Yeni Meram ve Meram Yaka Caddeleri’nin kesişiminde bulunan 18 bin metrekarelik bir alanda hayat bulan Meram Bağı, üzüm bağı, meyve bahçesi, taş ev ve yazlık çay bahçesi ile düzenlenen pekmez ve bulgur kaynatma etkinlikleri 2023’te de ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşattı.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, projenin kadim Meram kültürünü yaşatmak adına özel bir yatırım olduğuna vurgu yaparak, “Şehrimize gelen turistlerin her zaman sorduğu bir soru vardı; “Meram Bağları nerede?”

Aslında Meram Bağları, bu bölgemizdeki bağı, bahçesi olan evlerdir. Biz de ilçemizin tanıtımına katkı sunmak adına Meram Bağı Projesi’ni hayata geçirmiştik. Alana bine yakın üzüm asması ve yaklaşık 200 adet meyve fidesi dikildi. Bağımıza gelen misafirlerimiz doğal üzümlerin ve meyvelerin tadına mevsiminde bakabiliyorlar. Burada yer alan pelit ağaçlarında sincaplarımız var.

Yemyeşil bir doğanın içinde pelit ağaçlarının altında ‘Tarihi Meram Bağları’ ambiyansının yeniden yaşandığı bir ortam oluşturduk. Misafirlerimiz, bu özel mekanda unutamayacağı anılar biriktiriyor ve hoşça vakit geçiriyorlar.

Bağımızda 2023’te pekmez ve bulgur kaynatma etkinliğimizin ikincisini gerçekleştirdik. İnsanlarımıza nostalji yaşatan etkinliğe ilgi bir hayli yoğundu. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu etkinliklerle insanlarımıza güzellikler yaşatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber