Bu bir reklamdır...
Pazar, Haziran 16, 2024
Bu bir reklamdır...

Meram Belediye Başkanı Kavuş, DOSD Meram’ın faaliyetlerini anlattı

En Çok Okunanlar

Meram Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile hayata geçirilen Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi DOSD Meram’ın açılışı 29 Ekim 2023 tarihinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Projeye öncülük eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, kadim şehir Konya’da DOSD Meram ile down sendromlu bireylerin hayatına dokunmak için yola çıktıklarını ifade etti.

Başkan Kavuş şunları söyledi:

“DOSD Meram ile down sendromlu bireylerin yaşama katılımlarını ve hayatın içindeki rolleri üstlenebilmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Bunun için kurduğumuz DOSD Meram ile down sendromlu özel bireylerin; fiziksel, zihinsel, duyusal ve sosyal gelişimlerini, bireysel özelliklerinin izin verdiği sınırlar içerisinde en üst noktaya çıkarmayı amaçlıyoruz.

Merkezimizde 6 bireysel eğitim sınıfı ve 2 grup eğitim sınıfı bulunmakta. Bireysel sınıflarımızda haftada 240 saat eğitim, grup sınıflarımızda ise haftada 192 saat eğitim imkanı sağlanacak ve binamızda; spor atölyemiz, fizik tedavi merkezimiz ile konaklama alanlarımız yer almakta. Down Sendromlu bireylerimize kapalı ve açık alanlarda sunulan uygulamalı eğitimlerimiz sayesinde bu özel çocuklarımızın dil ve motor becerilerini kıymetli uzmanlarımızın özgün programlarıyla geliştirmeyi hedefliyoruz.”

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber