Bu bir reklamdır...
Cuma, Haziran 14, 2024
Bu bir reklamdır...

Meram Gelişim Akademisi 75 bin öğrenciye hizmet veriyor

En Çok Okunanlar

Meram Gelişim Akademisi (MEGA), yeni nesli yeni yöntemlerle eğitiyor. MEGA, her yıl Meram’da 75 bin öğrenciye hizmet sunuyor. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, MEGA ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Kavuş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Genel ahlaki karakter eğitimini’ merkeze alarak aynı zamanda bilim, sanat, yaşam, doğa, sağlık ve spor alanında pek çok çalışmayı, paydaşlarımız ve alanında uzman ekibimizle birlikte yürütüyoruz. Projenin içeriğinde ayrıca, aile olgusu ve aile içi eğitim, bilim-teknoloji, ekoloji, sağlıklı yaşam ve beslenme, mesleki yönelim-kariyer, kişisel gelişim gibi temalar da bulunuyor. Tüm bu eğitimlerimizin genel çerçevesini ise ‘Ahlak Eğitimi’ çiziyor.

Konya’nın e-spor şehri haline getirilmesi ve dünyada kabul gören Türk e-spor ekolüne katkı sunmak amacıyla hayata geçirdiğimiz E-Spor Merkezi ile ulusal ve uluslararası sportif rekabette oyuncu gelişimini hedefledik. Yazılım Akademimiz yeni yazılımcılar yetiştirmek üzere eğitimlerine başladı.

Youtube Akademi ile 16 yaşından büyük gençler ve video üretimi konusunda kendini yetiştirmek isteyen yetişkinlere destek vermek, video içeriği oluşturmak, video çekim teknikleri ve sosyal medya kullanımını içeren eğitimler veriyoruz.

Dijital Oyun Tasarım Akademisi’nde ise dijital oyun tasarımı için matematik ve fizik, dijital oyunlar için kod yazımı, sanat tarihi ve görsel algı psikolojisi, dijital oyun mekaniği ve tasarımı, oyun karakter tasarımı eğitimleri almalarını sağladık. Astronomi, cebir, dil, bilim ve fen, MAKER, mimari, grafik ve endüstriyel tasarım ve müzik atölyeleri ile de eğitimlerine katkı sunuyor, çocuk ve genç kütüphanesi ile eğitim öğretim hayatında araştırmalara ve bilgiye erişimleri sağlıyoruz.

Öte yandan lise öğrencilerimize hediye ettiğimiz internet paketleriyle onlara destek veriyoruz. Önemli desteklerimizden biri de üniversite öğrencilerimiz için. Onlara verdiğimiz ilk üniversitem ilk harçlığım eğitim desteği onları bir hayli memnun etti.”

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber