Bu bir reklamdır...
Cuma, Haziran 14, 2024
Bu bir reklamdır...

Meram’da öğrenciler bilgi ve münazara yarışmasında kıyasıya yarıştı

En Çok Okunanlar

Meram’da ortaokullar bilgi, liseler ise münazara yarışmasında kıyasıya yarıştı. Meram’da ortaokullar arasında düzenlenen ‘Haydi Bil Bakalım’ bilgi yarışması ve liseler arası ‘Haydi Konuş Bakalım’ münazara yarışması ilçe finalleri Mehmet Beğen Ortaokulu Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi.

AK Parti Konya Milletvekilleri Latif Selvi ve Mustafa Hakan Özer, Meram Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit de final yarışmalarında öğrenci ve öğretmenleri yalnız bırakmadılar.

Meram Belediyesi MEGA Projesi ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen yarışmaların sonunda gülen taraflar Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu ve Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

Öğrencilerin sosyal ve kültürel yönlerini geliştirmek, özgüvenlerini artırmak ve bilgilerini sergilerken hem öğretmeyi hem de eğlendirmeyi amaçlayan ‘Haydi Bil Bakalım’ bilgi yarışması Meram’da bulunan ortaokul 6. sınıf öğrencileri arasında gerçekleştirildi.

Yarışmanın finali sonucunda Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu birinci, Vali Necati Çetinkaya Ortaokulu ikinci, Muhittin Güzelkılıç İmam Hatip Ortaokulu üçüncü, Fevzi Çakmak Ortaokulu ise dördüncü oldu.

Bilgi yarışmasının ardından geçilen ‘Haydi Konuş Bakalım’ münazara yarışmasının finalinde ise Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Konya Lisesi yarıştı. ‘Sosyal Medya insanlar arası iletişimi güçlendirir mi?’ konulu münazaraların sonunda Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi Meram birincisi oldu.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber