Bu bir reklamdır...
Cuma, Haziran 14, 2024
Bu bir reklamdır...

Meram’da şivlilik coşkusu yaşandı

En Çok Okunanlar

Meram’da yaşayan çocuklar, yıl boyunca heyecanla bekledikleri şivlilik için sabahın ilk ışıklarıyla birlikte sokaklardaydı. Yıllardır süregelen bu geleneği devam ettiren çocuklara Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da eşlik etti.

Çocuklarla birlikte şivlilik toplayan Mustafa Kavuş ayrıca Meram Belediyesi’ne gelen çocukları karşılayarak hediyelerini verdi. Bu özel günü hastanede geçirmek zorunda kalan çocukları da unutmayan Kavuş’un DOSD Meram’dan da misafirleri vardı.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, sabahın ilk ışıklarıyla Konya sokaklarını şivlilik geleneği ile şenlendiren çocuklara eşlik etti. Çocukların heyecanına ve mutluluğuna ortak olan Kavuş, onlarla birlikte şivlilik topladı. Kavuş, belediyeye gelen çocukları da karşılayarak sohbet edip hediyelerini verdi.

Kavuş, “Her yıl olduğu gibi bugün de Konya’da yaşayan her çocuğun unutamayacağı bir günü hep birlikte yaşıyoruz. Sokaklarında oluşan fener alayı ve şivlilik ile Konya ve Meram rengarenk bir gün yaşıyor. Ancak bu günü rahatsızlıklarından dolayı hastanelerde geçirmek durumunda kalan çocuklarımız var. Biz onların da bu güzelliklerden mahrum kalmasını istemedik.

Bu nedenle onların belediyemiz tarafından hazırlanan şivliliklerini ayaklarına kadar götürüp onların da bu neşeden nasibini almalarını istedik. Onlar da büyük mutluluk yaşadı. Bu neşe ve mutluluklarının daim olmasını temenni ediyor, Cenabı Hakk’tan her birine şifa diliyorum.

İnşallah her biri en kısa zamanda sağlıklarına kavuşur ve önümüzdeki yıl yaşanacak şivlilikte kendileri hediyelerini toplarlar” diye konuştu.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber