Bu bir reklamdır...
Perşembe, Mayıs 23, 2024
Bu bir reklamdır...

Konya’da Şivlilik Çocuk Bayramı başlıyor

En Çok Okunanlar

 ‘Türkiye’nin en kapsamlı çocuk etkinliği’ olarak adlandırılan Şivlilik Çocuk Bayramı, 10 Ocak’ta başlıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu Belediyesi iş birliğinde düzenlenen Şivlilik Çocuk Bayramı 10 Ocak’ta başlıyor. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 5 gün sürecek ve çeşitli etkinliklerin, söyleşilerin, müzikallerin, gösterilerin olacağı organizasyona tüm çocukları davet etti.

Konya’nın asırlık geleneği olan şivliliği gelecek nesillere aktarma çabasıyla Şivlilik Çocuk Bayramı’nın bu yıl 3.’sünü Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştireceklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, şunları kaydetti:

“Her yıl Recep ayının başlangıcında yaşattığımız, Şivlilik geleneğimize bu yıl da coşkulu bir şekilde devam edeceğiz. Konyamıza özgü, paylaşmanın ve dayanışmanın sembolü olan bu güzel geleneği geçtiğimiz yıllarda Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı çocuk festivaline dönüştürmüştük. Bu festivallerimizde yoğun katılım ile rekorlara imza atmıştık. Bu yıl da yine Konya Büyükşehir Belediyemizle birlikte çocuklarımız için eğlenceli bir şivlilik programı hazırladık.

10-14 Ocak tarihlerinde Selçuklu Kongre Merkezimizde gerçekleştireceğimiz Şivlilik Çocuk Bayramı’nda hem çocuklarımız doyasıya eğlenecek hem de büyüklerimiz, konusunda uzman çok değerli konuklarımızın konferanslarını izleme fırsatı bulacak.

Tabii bu etkinliğimizde çocuklarımız için de sürpriz hediyelerimiz olacak. Müzikaller, konferanslar, animasyonlar, yarışmalar ve gün boyu sürecek etkinlikler eşliğinde ikramlar yapılacak. Tüm çocuklarımızı ve değerli ailelerini Şivlilik Çocuk Bayramı’na davet ediyorum.”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise şunları söyledi:

“Selçuklu’nun Dar’ül-Mülkü Konya’mızda üç ayların başlaması ve Regaip Kandili dolayısıyla her yıl “şivlilik” adı verilen kıymetli bir geleneğimizi çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Etkinliklerimizden biri Selçuklu Belediye’mizle birlikte düzenlediğimiz “Şivlilik Çocuk Bayramı”.

Bu eşsiz geleneği yaşatmak ve bayram havasına dönüştürmek amacıyla Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinliğimizde; çocuklarımız gün içerisinde müzikaller, sahne gösterileri, atölye etkinlikleri ve teknoloji alanında eğlenirken, ebeveynlerimiz ise alanında uzman isimlerin katıldığı konferanslarda çocuk eğitimi konusunda bilgilendirilecek. Selçuklu Kongre Merkezi’nde Selçuklu Belediyemizle beraber çocuklarımız için hazırladığımız etkinliğimize, Konya’dan ve bölgelerimizden misafirlerimizi davet ediyoruz.

Çocuklarımız bir taraftan çok güzel vakit geçirirken, bir taraftan da üç ayları, Regaip Kandili’ni anlama fırsatı bulacak. Geleneklerimizi yaşatmak için Konya belediyeleri olarak gayret göstermeye devam edeceğiz.”

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

DOSD Meram’da Konya Yarı Maratonu hazırlığı

DOSD Meram’ın özel çocukları 26 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Konya Yarı Maratonuna yoğun bir tempoda hazırlanıyor.

Daha fazla haber