Bu bir reklamdır...
Cuma, Haziran 14, 2024
Bu bir reklamdır...

Pekyatırmacı genç sporcuların heyecanına ortak oldu

En Çok Okunanlar

Türkiye’de kapsamı ve büyüklüğü bakımından örnek teşkil ederek marka olan Selçuklu Belediyesi Spor Okulları kış döneminde öğrencilere hizmet vermeye devam ediyor. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Kış Spor Okulları’nda eğitim alan öğrencileri ziyaret ederek heyecanlarına ortak olurken öğrencilerin aileleriyle de sohbet etti.

Ziyarette Başkan Pekyatırmacı’ya, Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Cem Hayırlıoğlu ve diğer yetkililer eşlik etti.

Başkan Pekyatırmacı: “Hedefimiz daha çok çocuğumuzun spor yapabilmesi”

Kış Spor Okullarında eğitim alan öğrencileri ziyaret ederek onlarla bir araya geldiklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı:

“Okçulukla başladık daha sonra Sancak Yüzme Havuzumuzda yüzme grubunu ziyaret ettik. Daha sonra Mahmut Sami Ramazanoğlu Spor Salonunuzdaki basket takımımızı ziyaret ettik. Şu anda da Büyük Bayram’daki salonumuzda voleybol sporcularımızla birlikteyiz.

Toplamda 14 branşta 6 bin 341 öğrencimiz şu anda Selçuklu Belediyesi Spor Kulübümüzün spor okullarında eğitimlerine devam ediyorlar. 14 branşta bu spor okullarımızın eğitim faaliyetlerini sürdürüyoruz. Toplamda da 130 antrenörümüzle birlikte hafta sonu ve hafta içi akşam grupları olmak üzere çocuklarımıza, gençlerimize hizmet veriyoruz. Biz Selçuklu Belediyesi olarak spora çok büyük bir önem veriyoruz.

Selçuklu Belediyesi Spor Kulübümüz, Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden biri. Buradaki hedefimiz daha çok sayıda çocuğumuzun spor yapması, bütün çocuklarımızın en az bir branşta sporla uğraşması, hayatlarına sporu yerleştirmesi. Bununla birlikte yine burada spor okullarımızda eğitim faaliyetlerine katılan çocuklarımızdan altyapıya, sporcularımızı seçiyoruz, takımlar oluşturuyoruz ve Selçuklu Belediyesi Spor Kulübümüzün şu anda 200’ün üzerinde milli sporcusu var.

14 branşta farklı turnuvalarda hem yurt içinde hem yurt dışında çok önemli başarıları elde ediyoruz. Spor Kulübümüzün ve Spor Müdürlüğümüzün faaliyetleriyle birlikte inşallah bu alandaki çalışmalarımızı güçlendirerek devam ettireceğiz.

Tabii ki burada ailelerimizin desteği bizim için çok önemli. Ailelerimiz de çocuklarını buradaki salonlarımıza getiriyorlar ve onlarla birebir ilgileniyorlar. Onların desteği sayesinde biz hem lisanslı spor sayımızı artırıyoruz hem de milli sporcu sayımızı artırarak daha çok sayıda turnuvada mücadele etme, Selçuklumuzu, Konya’mızı temsil etme imkanına sahip oluyoruz.

Bütün antrenörlerimize, hocalarımıza, Spor Kulübünün değerli yöneticilerine, Spor Müdürlüğümüze ben ayrıca teşekkür etmek istiyorum bu güzel organizasyonu gerçekleştirdikleri için. Eğitim, spor bizim önceliklerimizden, çocuklarımızın hem eğitim faaliyetleri noktasında hem spor faaliyetleri noktasında kendilerini ifade edebilmeleri ve yetenekleri, kabiliyetleri doğrultusunda da ileriye dönük hedefler ortaya koyabilmeleri için Selçuklu Belediyesi olarak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yaz ve kış olmak üzere iki sezondan oluşan Spor Okulları çalışmalarında kış dönemi dersleri 7 Ekim 2023 tarihinde başladı. 31 Mayıs 2024 tarihine kadar devam edecek olan Kış Spor Okullarında eğitimler cumartesi ve pazar günleri olmak üzere haftada 2 gün yapılıyor. 21 Tesis ve 30 Spor Salonunda gerçekleştirilen çalışmalarda 5-15 yaş arasında 6 bin 341 öğrenci 14 branşta eğitim görüyor.

130 antrenörün görev yaptığı Kış Spor Okullarında öğrencilere servisi imkanı da sunuluyor. Servisli seansı tercih eden öğrenciler antrenman öncesi evlerinden alınarak, antrenman sonrası tekrar güvenli bir şekilde evlerine teslim ediliyor. Spor Okullarında Yüzme, Basketbol, Futbol, Tekvando, Cimnastik, Tenis, Voleybol, Wushu, Karate, Kick Boks, Satranç, Okçuluk, Güreş ve Masa Tenisi branşlarında eğitim veriliyor.

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Konyaspor, Galatasaray’a kaybetti ama Süper Lig’de kaldı

Konyaspor, evinde Galatasaray'a 3-1 yenilmesine rağmen, kümede kaldı.

Daha fazla haber